У 3 місяці ваш малюк закінчує фазу споглядання та стеження за іграшкою очима і вже готовий тягнутися до неї та хапати, в 4 місяці він зможе утримувати іграшки довше, а в 5 місяців йому сподобається передавати іграшку з однієї ручки в іншу. Також в 4 місяці дітки починають перевертатися зі спинки на животик та у більшості з них в цьому віці починають різатися зубки. В даній статті ми зібрали перелік іграшок, які будуть найкориснішими для періоду з 3-х до 6-ти місяців та спонукатимуть малюка розвивати актуальні для нього в цей час навички, а також полегшать дискомфорт від прорізування.

 

Килимки з дугою

Чудовим вибором для малюків від 3-х місяців будуть розвиваючі килимки з дугою. Малюку сподобається тягнутися до іграшок розміщених на дузі, намагатися вдарити чи схопити їх.

Також близько 4-х місяців малюк починає перевертатися, тож м’які килимки забезпечать комфорт при перевертанні та під час лежання на животику, а килимки з бортами допоможуть упевнитися, що малюк не викотиться за межі килимка.

Іграшки знімаються з дуги, їх можна використовувати окремо, або чіпляти на коляску чи ліжечко. До того ж, якщо кільця-тримачі можна від’єднати від іграшок та скріпити між собою, ви отримаєте легкий пластиковий ланцюжок, який зручно тримати в маленьких ручках, а також можна передавати із однієї ручки в іншу, що особливо сподобається діткам від 5-ти місяців.

Особливості килимків:

  • Найменших малюків килимки з дугою спонукають фокусувати очі та спостерігати за іграшками на дузі, розвиваючи зір;
  • Згодом малюкам стає цікаво тягнутися до іграшок на дузі, хапати її, влучати по ним ручками та ніжками, що допомагає розвивати моторику та зміцнює м’язи;
  • На килимку зручно лежати та перевертатися, а згодом сидіти та пробувати вставати;
  • Килимки з бортами забезпечують безпеку малюка, гарантуючи що він залишиться в їх межах;
  • Килимки легко перуться, їх зручно брати з собою коли необхідно створити додатковий комфорт для малюка в подорожі.

 

 

Брязкальця

Шум від брязкальця приверне увагу вашого малюка, та спонукатиме взаємодіяти з іграшкою - тримати її в ручках, трясти, куштувати.

Обирайте легкі брязкальця, які ваш малюк зможе утримувати. Також зверніть увагу на зручну ручку, або форму брязкальця, щоб його було легко схопити та маніпулювати.

Струшування брязкальця стимулює розвиток м’язів ручок малюка.

Зверніть увагу на м’які брязкальця, які комбінують користь від брязкальця та м’якої іграшки - вони приємні на дотик, їх зручно хапати за вушка та хвостики, не страшно якщо малюк випадково влучить по собі іграшкою, а також їх хочеться постійно обіймати.

Особливості брязкалець:

  • Брязкальце привертає увагу малюка своїм шурудінням: поводіть брязкальцем збоку вбік спонукаючи вашу дитину фокусуватись на іграшці та спостерігати за нею;
  • Гра із брязкальцем розвиває слух та навичку причинно-наслідкового зв’язку;
  • Активна маніпуляція брязкальцями розвиває моторику малюка та зміцнює його м’язи.

 

 

Прорізувачі (гризунки)

Вік початку прорізування зубів є індивідуальним для кожного малюка, але для більшості, зубки починають різатися в 4 місяці, і полегшити дискомфорт від прорізування допоможуть гризунки.

Коли справа стосується іграшки, яка створена для того аби її клали до рота та жували, важливо звернути особливу увагу на безпечність матеріалу, з якого виготовлений прорізувач і переконатися, що його можна легко очищувати. Дуже добре, якщо у прорізувача є виступаючі деталі, які будуть масажувати ясна при жуванні та допоможуть малюку дістатися зубів в глибині роту, це допоможе полегшити дискомфорт від прорізування.

Вибираючи прорізувач, так само як і при виборі брязкальця, треба звертати увагу на те, щоб його було зручно хапати та легко втримувати. Прорізувачі мають бути зручної форми та з малою вагою.

Зверніть увагу на прорізувачі комбіновані з брязкальцем. Такі іграшки будуть цікавими та багатофункціональніми, об’єднуючи переваги прорізувача та брязкальця.

Також цікавою та корисною комбінацією є прорізувач з пискавкою. Пискавка стимулюватиме бажання малюка стискати іграшку, додаючи ще одну корисну фізичну вправу для розвитку м’язів ручок.

Особливості прорізучвачів:

  • Виготовляються з безпечних матеріалів які легко очищувати;
  • Гра з прорізувачем, його хапання, утримування та маніпуляція розвивають моторику малюка;
  • Прорізувачі часто комбіновані з іншими іграшками (брязкальцями, м’якими книжками, підвісками, тощо) та мають переваги кількох видів іграшок одразу.

 

 

Дзеркала

Починаючи з 4-х місяців малюк починає перевертатися зі спинки на животик. Лежання на животику тримаючи груди піднятими є чудовою вправою для розвитку м’язів спини. Заохотити його залишатися в цій позиції довше допоможе дзеркало. Малюк буде в захваті від можливості спостерігати за власним обличчям та його виразами.

М’які дзеркала часто йдуть в комплекті до інших іграшок: прорізувачів, мобілів, підвісок та килимків з дугою. Таки дзеркала безпечні, їх можна давати малюку в руки та залишати поруч із ним. Обіпріть м’яке дзеркало на подушку, щоб розмістити його перед малюком.

Також підійде будь-яке велике дзеркало у вас вдома, якщо розмістити малюка таким чином, щоб він бачив своє відображення, коли лежить на животику.

Особликовсті м’яких дзеркал:

  • Спонукають малюка проводити більше часу лежачи на животику, за рахунок чого стимулюють розвиток м’язів спини;
  • Спостерігання за людськими обличчями, включаючи власне, розвиває соціальні та емоційні навички;
  • Вивчання свого обличчя та його виразів це захопливе заняття, яке неодмінно сподобається малюку.

...

В період від 3-х до 6-ти місяців дітки розвиваються дуже швидко. Цей період чарівний та швидкоплинний. Грайте разом з вашими малюками, розмовляйте з ними, обіймайте та співайте їм. Команда інтернет-магазину Качкодзьоб обирає найкорисніші та найвеселіші іграшки, щоб ви могли зосередитися на головному.